Faizler Düştü, Bankalar Müşteri Avına Çıktı

Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesiyle bankalarda yıl sonu hedeflerini tutturmak için gerekli olan kredi satışlarını hızlandırdı. İç piyasanın canlanmasıyla vatandaş kredi kanallarına yeniden yönelmeye başladı. Peki bankaların kredi mevzuatları değişti mi? İşte bankalardan en kolay kredi kullanma yöntemleri.

Faizler Düştü, Bankalar Müşteri Avına Çıktı
23 Aralık 2019 - 18:57 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 19:07

TCMB'nin politika faizini düşürmesiyle bankaların kredi faizleri de düşüşe geçti. Yıl sonu hedeflerini gerçekleştirmek isteyen bankalar yeni müşterilerin ayağına giderken cep telefonlarına atılan smsler ile müşteri çekme yarışına girdi. Bankalarda kredi çekmek isteyen vatandaşlar yeni mevzuata göre nasıl kredi kullanabilir? 


Bankadan Kredi Nasıl Alınır?

Günümüzde nakit ihtiyacı olduğunda en kısa yol olarak bankalardan kredi almak gelir.

Düğün kredisi, bayram kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi benzer konularda nakit ihtiyacı doğar ve bankaların faizsiz kredi vermesi ya da düşük faizli kredi vermesi bankanın daha çok tercih edilmesine neden olur.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi veren bankalar en çok aranan ve tercih edilenler arasına girer. Faizli kredi veren bankalar daha çok ikinci planda kalır. Kredi alan insanlar daha az borçlanma ve geri ödeme kolaylıkları sağlayan bankaları aramaktadır. Faizsiz kredi veren banka nerdeyse yoktur. En çok tanınan bankalar dahi faizsiz kredi vermemektedir. Örneğin Akbank, Halkbank gibi tanınmış bankalar bile faizsiz kredi vermemektedir.

Sms ile Kredi Veren Bankalar

Sms ile kredi alma bankaya gitmeye üşenenler için en kolay yollardan biridir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını girerek sadece bir sms  ile kredi almak çok kolaydır. Günümüzde hemen her banka tek sms ile kredi verebilmektedir.  

İnternet Bankacılığı ile Kredi Veren Bankalar

Günümüzde yediden yetmişe herkesin cebinde akıllı telefon bulunmaktadır. İnternetin her alanda yaygınlaşması bankalarda kendi telefon uygulamalarını çıkarmasına neden olmuştur. Kendi uygulamalarında yani internet bankacılığı adı altında bankada yapılabilecek her işlemi akıllı telefonlarda tek bir tıkla yapabilirler. Kredi bunların arasındadır. Kredi ihtiyacı olanlar kendine uygun faizli yada faizsiz krediyi internet bankacılığından kolaylıkla alabilirler.

Müşteri hizmetlerinden Kredi Başvuru Alan Bankalar

Her bankanın müşteri hizmetleri numarası vardır. İnternet kullanmasını bilmeyenler yada sms atmayı bilmeyenler için alternatif yollardan biridir. Kredi almak isteyenler istediği bankanın müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Bankalar genellikle buradan yapılan başvuruları değerlendirip daha sonra müşterilerini bilgilendirmektedir.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum