Emeklilere Maaş ve Ek Ödeme Zammı Müjdesi

Emekli vatandaşların gözü kulağı maaşlara yapılacak zam oranında. Bu yıl Merkez Bankası'nın enflasyon beklentisi yüzde 8,46 olmasıyla emekli maaşlarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Diğer taraftan emeklilere ek ödeme zammı da müjde gibi haber geldi. Hazırda yüzde 5 olan ek ödemenin yüzde 8 seviyesine çıkması için çalışmalar başladı.

Emeklilere Maaş ve Ek Ödeme Zammı Müjdesi
22 Aralık 2019 - 12:51

Emekli maaşlarına yapılacak zam tek geçim kaynağı emekli maaşı olanlar için büyük önem taşıyor. Son yıllarda önemli ölçüde değer kaybeden alım gücü, emekli çalışan her sınıftan insanı maddi anlamda etkiledi. Emekli vatandaşlar yapılacak zam oranını dikkatle takip etmeye çalışıyor. Yeni yılda emeklilere yüzde 8 oranında zam yapılması beklenirken diğer taraftan emekli dernekleri yapılacak zammın seyyanen yapılmasını gündeme getirmesini istiyor.


Yıl sonu enflasyon rakamları merakla beklenirken Merkez Bankası verilerine yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 8,46 civarında, bu emekli vatandaşalar yüzde 8 civarında emekli maaş zammı demek oluyor.
 
Emekli dernekleri maaşlara yapılan zamların ardından ek ödemelere de zam yapılamasını istedi. Bu durum emeklilere son dakika haberi olarak verildi. Hazırda yüzde 5 olarak ödenen ek ödemelerin yüzde 8 seviyesine çıkarılarak ödenmesi için çalışmalar başladı.
Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber sonrası, aralık ayı enflasyon oranı dikkatle takip ediyor. Emekli maaşlarına yapılacak zamların yanında kira yardımı, konut yardımı ve yakacak yardımı gibi yeni yılda emeklilerin ihtiyacı olan tüm bu ödemelerin emekli vatandaşların bütçelerinde büyük bir kayıp yaşatmaması için çalışmalar başladı.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum